W mieszkaniu, niezależnie czy nowym, czy już użytkowanym przez lokatora bardzo ważnym elementem są drzwi wejściowe z klatki schodowej.  Drzwi wejściowe do mieszkania to troska lokatora i jego rodziny o zapewnienie sobie bezpieczeństwa,  ochrony przed zimnem i dźwiękami dochodzący z zewnątrz,  ale także dbałość o estetykę i i dopasowanie drzwi do aranżacji przedpokoju. Drzwi wejściowe  to wizytówka mieszkania widoczna z klatki  schodowej, jak i  stanowiąca część wystroju holu lub przedpokoju.

Drzwi wejściowe do mieszkania co je wyróżnia?

Drzwi wejściowe do mieszkania powinny wyróżniać się, nie tylko estetyką i ładnym wykończeniem,  ale przede wszystkim powinny chronić i zabezpieczać lokatora przed uporczywymi i dokuczliwymi dźwiękami  dochodzącym z klatki schodowej, którą  lokator, wspólnie użytkuje wraz innymi współlokatorami. Drzwi wejściowe  powinny izolować i odgradzać zewnętrzny zgiełk, od przytulnego wnętrza mieszkania.  Powinny w sposób  kompleksowy i komfortowy  chronić majętność domownika,  a przy tym wyróżniać się wysokim współczynnikiem izolacji akustycznej i termicznej. Wydaje się że https://mikea.eu/ to jedne z takich produktów, które łączą wszystkie te cechy i pozwalają na dopasowanie do indywidualnych potrzeb i gustów potencjalnych klientów.

Ważne parametry przy wyborze drzwi wejściowych do mieszkania

Jednym z głównych parametrów, które powinniśmy brać pod uwagę przy zakupie drzwi wejściowych do mieszkania jest ich wymiar. Do najczęściej spotykanych rozmiarów drzwi w blokach mieszkalnych zalicza się rozmiary

Innym bardzo ważnym parametrem który powinniśmy brać pod uwagę powinna być szerokość ościeżnicy na której będą zamontowane drzwi. Ważnym aspektem jest tutaj możliwość wyboru ościeżnicy regulowanej którą oferuje Mikea, wraz ze skrzydłem drzwiowym w kolorze ościeżnicy i progu aluminiowego. Istnieje także możliwość dopasowania ościeżnicy stałej, która idealnie będzie pasować do grubości muru.

Bezpieczeństwo i ochrona czyli drzwi antywłamaniowe

Drzwi wejściowe  nie tylko powinny być wyciszone i ocieplone, ale powinny także, w sposób skuteczny zabezpieczać mieszkanie przed intruzami i włamywaczami.  Wysoki poziom bezpieczeństwa gwarantują drzwi wejściowe https://mikea.eu/products/jednoskrzydlowe-drzwi-do-mieszkan wyposażone w  sworznie antywłamaniowe, oraz dwa niezależne zamki trzybolcowe. Drzwi wewnątrzklatkowe wyposażone w takie  zabezpieczenia,  wraz z optymalnym wyciszeniem i izolacją termiczną  gwarantują że wybór tych drzwi nie będzie przypadkowy i nietrafiony. Warto  również wspomnieć że przy wyborze drzwi wejściowych do mieszkania powinniśmy unikać  przeszklonych powierzchni, które w żaden sposób nie zapewniają intymności i bezpieczeństwa.

 

Leave a Reply