Projektując swój wymarzony dom każdy chce, by było on piękny i praktyczny. Dlatego wybierając drzwi oraz ona zwraca się uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również na ich właściwości izolacyjne i codzienną funkcjonalność. Każdemu bowiem zależy, by stworzony przez niego dom był przyjemnym miejscem spotka z rodziną, czy znajomymi. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na cieszące się coraz większą popularnością budownictwo pasywne. Stanowi ono bardzo konkurencyjną alternatywę do tradycyjnego podejścia budowania domów za sprawą swoich licznych zalet. Naturalną koleją rzeczy jest więc szerokie zainteresowanie pasywnymi drzwiami dostępnymi już w coraz większej liczbie sklepów.

Czym są drzwi pasywne?

Coraz częściej słyszy się o drzwiach pasywnych, ale większość osób nie zdaje sobie sprawy co tak właściwie stoi za tym pojęciem. Te tajemnicze drzwi to po prostu drzwi zaprojektowane w celu osiągnięcia jak najlepszych parametrów termoizolacyjnych. Powstały z myślą o jak najniższym wydatkowaniu energii przez użytkownika budynku. Koncentrują się one na zmniejszaniu straty ciepła, co może znacząco obniżyć koszty życia. Można je bez problemu wykorzystać w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej jako wewnętrzne lub zewnętrzne drzwi wejściowe. Podnoszą one wówczas nie tylko budżet, ale także zwiększają znacząco koszty życia. Warto jednak pamiętać, by zwrócić uwagę na parametry termoizolacyjne ośnieżycy, progu, czy skrzydła. Jednym z najlepszych wyborów jest bezsprzecznie skrzydło wypełnione piankę poliuretanową, która wpływa znacząco podnosi parametry izolacyjne. Dodatkowo świetnym rozwiązaniem jest próg aluminiowy z przekładką termiczną oraz instalowanie dodatkowych uszczelek podnoszących szczelność drzwi. Wszystkie te zabezpieczenia pozwolą użytkownikowi cieszyć się odpowiednimi warunkami temperaturowymi cały rok.

Wybór i montaż drzwi do domu pasywnego

Domy pasywne sprawdzają się świetnie, ale ich budowa nie należy do najprostszych. Podlega ona wyjątkowym standardom i procedurom. Mimo sowich świetnych właściwości izolacyjnych, żaden produkt nie będzie spełniał swojej funkcji poprawnie, jeśli nie zostanie dobrze zamontowany. Nikt nie chce marznąć zimą, więc istotną kwestią jest dobór odpowiednich drzwi i fachowców, którzy sprawnie i szybko wykonają projekt drzwi pasywnych dopasowanych do domu klienta. Jest to szczególnie istotne, bo właśnie w okolicy drzwi i okien najczęściej powstają mostki termiczne, które mogą zaburzać właściwości cieplne wewnętrz budynku. Dlatego koniecznym elementem jest znalezienie odpowiedniej firm, która dobierze odpowiedni wymiar i przekrój drzwi wejściowych do domu dla każdego. Na polecenie zasługuje jedna z najczęściej wybieranych przez ekspertów i klientów firma –  MIKEA. Oferuje one niesamowitej jakości drzwi, które bezsprzecznie są jednymi z najlepszych produktów dostępnych na rynku. Dodatkowo istnieje wiele opcji kolorystycznych, a w razie jakichkolwiek pytań fachowa obsługa odpowie na każde pytanie. Dom pasywny może wyglądać jak przyszłość, ale z pomocą ekspertów stał się teraźniejszością!

Leave a Reply