drzwi pasywne wybór

Domy budowane w technologii pasywnej stosują najlepsze izolacje, aby ograniczyć do minimum potrzebę wydatkowania energii cieplnej. Wymaga to stosowania restrykcyjnych zaleceń co do doboru materiałów i elementów składających się na konstrukcję takiego budynku.

Drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe to jeden z najsłabszych poza oknami elementów w budynku. Starty cieplne przez drzwi i okna mogą sięgać kilkunastu procent w skali całego ogrzewania. To wymusza na projektantach stosowanie takich rozwiązań jak drzwi pasywne. To zamiennik drzwi energooszczędnych stosowanych do niedawna. Ten typ skrzydeł drzwiowych jest dodatkowo izolowany, aby zmniejszyć współczynnik przepuszczania ciepła. W projektach domów pasywnych takie rozwiązania pozwalaj zmniejszyć straty ciepła bez stosowania innych kosztownych rozwiązań. Cała konstrukcja drzwi jest dostosowana do wysokich norm. Świadczy też o tym ilość uszczelek i wykonanie ościeżnicy również w technologii pasywnej.

Właściwości techniczne drzwiowe

Kupując skrzydła drzwiowe, producent drzwi zewnętrznych udzieli nam informacji o stopniu ochrony termicznej. Drugą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest zabezpieczenie antywłamaniowe. Ochrona przed kradzieżą jest wymagana zarówno przez inwestora, jak i ubezpieczyciela.
Najlepiej połączyć oba typy ochrony. Dobrze, kiedy drzwi są szczelne i bezpieczne. Ten element budowlany musi wytrzymać duże obciążenie podczas użytkowania, ale również posiadać ochrony malarskie przed czynnikami zewnętrznymi. Dużo modeli spełniających takie oczekiwania posiada firma Mikea. To połączenie funkcjonalności i dekoracyjnego wyglądu.

Wybór modelu

Wszystkie modele spełniające normy drzwi pasywnych mogą być stosowane zarówno podczas budowy obiektów pasywnych, jak i standardowych domów mieszkalnych. W obu rozwiązaniach zapewni on wysoki stopień ochrony termicznej przed warunkami panującymi na zewnątrz takich obiektów. Kupując drzwi, musimy sprawdzić dokumentację techniczną i instrukcję poprawnego ich montażu. Przy takich rozwiązaniach każde błędy w wykonaniu pogarszają parametry zamontowanych skrzydeł drzwiowych. Warto więc zrobić to poprawnie, aby zachować gwarancję producenta i wysokie parametry izolacyjne drzwi wejściowych.

Leave a Reply